Gå til indhold
FORSIDEN | LÆS OP | REN TEKST | PRINT |
Søg

Region SyddanmarkHandicapcenter Fyn

Kontakt

Handicapcenter Fyn

Skaboeshusevej 92
5800 Nyborg

Tlf.: 9944 1000
E-mail: hcf@rsyd.dk
Sikker post: anmodning.hcf@rsyd.dk

Centerledelse

Centerchef
Torben Bøge Mikkelsen
Tlf.: 9944 1101
Mobil: 2384 5116
E-mail: Torben.Boege.Mikkelsen@rsyd.dk

Leder for kvalitet og udvikliing
Kirsten Agerskov Nielsen
Tlf.: 99 44 10 02
Mobil: 2136 2885
E-mail: Kirsten.Agerskov.Nielsen@rsyd.dk

Leder for kvalitet og udvikling
Carl Lykke Jensen
Tlf.: 99 44 36 16
Mobil: 29 49 39 40
E-mail: Carl.Lykke.Jensen@rsyd.dk

Udviklingskonsulenter

Ida Langkilde Lauridsen
Mobil: 24 67 49 51
E-mail: Ida.Langkilde.Lauridsen@rsyd.dk

Hans Peter Lund
Mobil: 30 43 31 91
E-mail: Hans.Peter.Lund@rsyd.dk

Administration

Anne Ejby - Grejsdalen
Tlf.: 99 44 36 10
E-mail: Anne.Ejby@rsyd.dk

Anne-Dorrit Svane - Skaboeshusevej og Grejsdalen
Tlf.: 99 44 36 11
E-mail: ADS@rsyd.dk

Helle Zebitz Tagesen - Grejsdalen og Helgetoftevej
Tlf.: 99 44 36 12
E-mail: Helle.Zebitz.Tagesen@rsyd.dk

Lise Plambæk Madsen - Grejsdalen
Tlf.: 99 44 36 13
E-mail: Inge-Lise.Plambaek.Madsen@rsyd.dk

Marianne Hansen - Skaboeshusevej
Tlf.: 99 44 10 09
E-mail: Marianne.Hansen5@rsyd.dk

Merete Aaby Høgh - Skaboeshusevej
Tlf.: 99 44 10 04
E-mail: Merete.Aaby.Hoeg@rsyd.dk 

Teknisk service

Jesper Davidsen
Teknisk service i Nyborg - Skaboeshusevej
Tlf. 2137 2587
E-mail: Jesper.Davidsen@rsyd.dk

Claus Lykke
Teknisk service i Kerteminde
Tlf. 3043 3164
E-mail: Claus.Lykke@rsyd.dk
Søren Svane Hansen

Teknisk service i Nyborg - Grejsdalen
Tlf. 29 49 39 45
E-mail: Grejsdalen.Teknisk.Afdeling@rsyd.dk

Køkkener

Storkøkken - Skaboeshusevej
Ledende Økonoma Gitte Kromann Jensen
Tlf.: 99 44 10 60
E-mail: Gitte.Kromann.Jensen@rsyd.dk

Storkøkken - Grejsdalen
Ledende økonoma Gitte Villadsen
Tlf.: 99 44 36 14
E-mail: Gitte.Villadsen@rsyd.dk

Storkøkken Stjernen
Økonoma Birgit Kristine Rasmussen
Tlf.: 99 44 20 00
E-mail: Birtitte.Kristine.Rasmussen@rsyd.dk


Siden er sidst opdateret 4-3-2019
Handicapcenter Storebælt